Wellness svet

Fínska sauna

Ideálnym spôsobom ako sa poriadne vypotiť, prekrviť organizmus, urýchliť metabolizmus či zlepšiť pohyblivosť kĺbov a svalov je pobyt vo fínskej saune. V našom Wellness Juh si môžete užiť pri teplote 95-105°C svoju potnú kúru pri ktorej sa vie telo zbaviť 100-2000g vody. Okrem už spomínaného, má fínska sauna priaznivé účinky aj pri astme a alergiách dýchacích ciest.

Bylinková sauna

Princíp pôsobenia bylinkovej sauny je rovnaký ako u fínskej sauny, kedy sa telo snaží v horúcom prostredí udržať teplotu tela v ideálnom stave potením sa. Teplota bylinkovej sauny je však nižšia (59-63°C), vďaka čomu je znesiteľnejšia aj pre ľudí, ktorím nevyhovuje vysoká teplota fínskej sauny. Navyše v našom Wellness Juh používame čisté éterické oleje, ktorých inhalácia pomáha uvoľniť dýchacie cesty a navodiť Vás do stavu pokoja.

Infrasauna

Najnovším prírastkom vo Wellness Juh je špeciálny druh sauny - infrasauna. V tejto saune sa pomocou keramických žiaričov vyžaruje infračervené žiarenie, frekvenčne veľmi blízke slnečnému, ktoré prehrieva telo hĺbkovo, vďaka čomu sa organizmus intenzívnejšie potí aj pri teplote vzduchu okolo 50°C. Výhodou infrasauny v našom Wellness svete je ionizátor kyslíka, ktorý čistí vzduch a zlepšuje jeho kvalitu takmer až na úroveň aká je v horách či pri mori. Tento priestor je vďaka tomu ideálny pre ľudí s alergiami, astmou alebo sennou nádchou. Navyše vďaka zabudovanej svetelnej terapii vie pobyt v infrasaune navodiť zlepšenie nálady, pomôcť psychike a zmierniť únavu.

Whirlpool bazén

Relax v teplej vode spojený s podvodnou masážou si môžete vychutnať vo Whirlpool bazéne Wellnessu Juh. Teplota vody sa pohybuje v príjemných 36,5-37,5 °C. Vírivý bazén spolu s príjemnou hudbou a intímnym prostredím Wellness sveta Vám navodí celkový stav pokoja a oddychu.

Oddychová miestnosť

V oddychovej časti Wellness Juh sú pre Vás prichystané príjemné ležadlá a kreslá na relax počas pobytu vo Wellness svete. Môžete si tu prečítať časopis či dobrú knihu, vychutnať si čaj, občerstviť sa čerstvou vodou alebo aj chvíľku podriemkať.

Ochladzovacie vedro

Súčasťou saunového rituálu je ochladzovanie po pobyte v saune. Ochladzovacie vedro je jednou z možností ako sa schladiť po pobyte v ktorejkoľvek z našich sáun.

Vonkajší relax kútik

Počas pobytu vo Wellness svete si môžete vybehnúť aj do vonkajšieho relax kútika. Príjemné prostredie a jemná hudba  Vás budú sprevádzať aj v tejto časti Wellness Juh.