Fyzikálne procedúry

Solárium

Príďte sa ku nám vyopaľovať... Solárium je prístroj vyžarujúci ultrafialové žiarenie. Je ideálnou voľbou pokiaľ máte radi trvalé opálenie aj v mesiacoch, kedy v našich končinách nie je zrovna počasie na opaľovanie sa a tiež pred dovolenkou, ako príprava pokožky na intenzívnejšie slnenie. solárium s modrým stimulačným svetlom je  terapia pre čistenie pleti a prekrvenie pokožky. Solárium s UVA a UVB pre zvýšenú tvorbu vitamínu D.
 

Oxygenoterapia

Príďte sa do Wellness Juh nadýchať tak čistého vzduchu akoby ste sa nachádzali na horách či pri mori. Oxygenoterapia, čiže kyslíková terapia je liečebno-regeneračná metóda, ktorej princípom je vdychovanie koncentrovaného kyslíka nosovou kanylou alebo nosovo-ústnou maskou. Táto terapia môže trvať 20-60 minút, pričom hodina takéhoto dýchania je porovnateľná s dvojtýždňovým pobytom v horskom prostredí.
 

Biolampa

Terapia biolampou je druh slvetloliečby pri ktorom je polarizované svetlo schopné cielene preniknúť do hlbších tkanív. Toto pôsobenie prirodzene aktivuje samoliečebný potenciál ľudského tela a vyvoláva fotochemické zmeny v tkanive. Má široké využitie či už  pri bolestiach zubov, zápaloch ďasien, šliach  alebo bolestiach chrbta, hlavy, menštruačných problémoch, modrinách, atopickom ekzéme alebo pri alergiách, kašli a nachladnutí.
 

Rebox

Rebox je prístroj generujúci vysokofrekvenčné prúdy ktoré sa cez kožu pomocou elektródy dostávajú do tkaniva kde za niekoľko sekúnd vyrovnávajú miestnu acidózu. V danej oblasti vďaka tomu dochádza k rozširovaniu ciev, k uvoľňovaniu lymfatických ciev, relaxácii hladkej svaloviny a k uvoľňovaniu kostrových svalov. Upravuje sa mikrocirkulácia, zrýchľuje sa látková výmena, vyrovnáva sa acidobázická rovnováha v tkanivách a skracuje sa proces hojenia.