Úlohou solária je nahradiť prirodzený deficit slnečného žiarenia umelým spôsobom a zlepšiť tak zdravotný stav človeka. Okrem toho Vám solárium umožní zrelaxovať, zbaviť sa stresov, do bronzova sa opáliť a udržať si zlatistú farbu aj počas zimy.
Opálená pokožka pôsobí estetickejšie a je menej citlivá na slnečné žiarenie. Solárium pomáha telu vytvoriť hormóny a životne dôležitý vitamín D, ktorý má veľký význam pre stavbu kostí, zubov a vlasov. Zároveň má priaznivý efekt pri rôznych kožných ochoreniach ako je akné, psoriáza a seborhea.
Naše vertikálne turbo solárium prehreje telo, rovnomerne sfarbí pokožku na celom tele, nabije Vás energiou a dodá Vám silu.

solarium

Účinky opaľovania v soláriu /UVA a UVB žiarenie/:
- podporuje tvorbu vitamínu D a vápnika v organizme
- zvyšuje odolnosť a výkonnosť organizmu
- blahodárne pôsobí na Vašu psychiku
- skrášli vzhľad Vašej pokožky
- navodí Vám pocit pohody

Často sa stretávame s otázkou, či je opaľovanie v soláriu zdravé?
Ak sa opaľujete rozumne, tak áno. Pigmenty v pokožke sa aktivujú ak je pokožka vystavená ultrafialovým lúčom UVA a UVB. Lúče UVB spôsobujú vytváranie nového pigmentu, preto trubice solária obsahujú viac UVA a omnoho menej UVB lúčov ako slnečné lúče. Naviac si množstvo ultrafialových lúčov môžete prispôsobiť podľa svojho typu pokožky vhodným výberom opaľovacích časov, intenzity žiarenia alebo správnej solárnej kozmetiky. Pri dodržaní hlavných zásad týkajúcich sa opaľovania sa pre vás opaľovanie v soláriu stane nielen príjemným zážitkom, ale bude aj súčasne zdravé.

10 zlatých pravidiel opaľovania v soláriách
(Uvedené informácie zodpovedajú európskym predpisom pre opaľovanie v soláriách)
- Opaľovanie v soláriu je určené pre osoby staršie ako 15 rokov s fototypom 2. Deti do 15 rokov a osoby s fototypom 1 majú spravidla typ pokožky, ktorá môže vyvolať silnú reakciu na UV žiarenie.
- Každá kúra by mala pozostávať z 10 opaľovaní. Medzi jednotlivými kúrami by mala byť 4 - týždňová prestávka.
- Po prvom opaľovaní je nevyhnutná minimálne jednodňová prestávka, aby ste zistili, či nenastala negatívna reakcia kože. Ak tom čase nedôjde k negatívnym reakciám, môžete v opaľovaní pokračovať.
- Nikdy sa neopaľujte častejšie ako raz za deň, či už v soláriu alebo na slnku. Odporúčaný počet opaľovaní nie je viac ako 50 x ročne.
- Rôzne lieky alebo kozmetické prípravky môžu obsahovať látky, ktoré v kombinácii s UV - žiarením vyvolávajú nežiadúce účinky. Preto ak užívate lieky, alebo ste precitlivelí na slnko, poraďte sa so svojim lekárom.
- Pokožka môže negatívne reagovať na UV - žiarenie aj v spojení s kozmetickými prípravkami, parfémami alebo make-upmi. Preto pred opaľovaním zbavte pokožku krémov, pleťového mlieka, voňavky a iných kozmetických prípravkov.
- Pred použitím solária ošetrite pokožku špeciálnym krémom, mliekom, gélom alebo olejom určeným na opaľovanie v soláriu. Nepoužívajte však žiadne ochranné krémy alebo samoopaľovacie prostriedky. Tieto obsahujú látky, ktoré v kombinácii s UV - žiarením môžu vyvolať nežiadúce reakcie alebo môžu viesť k spáleniu pokožky.
- Ak je Vaša pokožka po opaľovaní červená a napnutá, je pravdepodobne spálená. S ďalším opaľovaním preto počkajte, až tieto príznaky zmiznú. Ak má Vaša pokožka negatívne reakcie i po ďalšom opaľovaní, prerušte opaľovaciu kúru a poraďte sa s lekárom o vhodnosti pokračovania.
- Počas slnenia zavrite oči a vždy používajte pri opaľovaní ochranné okuliare. V samotných očných viečkach nie je obsiahnutý žiadny pigment, ktorý by oči mohol ochrániť a prenikajúce UV - žiarenie môže vyvolať závažné ochorenie očí.
- Nepozerajte sa do trubíc keď sú zapnuté. Ak nosíte kontaktné šošovky, pred opaľovaním si ich vyberte.